تبلیغات
لحظه ای درنگ... - به چه کسی خوش اندام می گویندAdmin Logo
themebox Logoتاریخ:دوشنبه 10 مرداد 1390-10:10 ق.ظ

نویسنده :Nooshin

به چه کسی خوش اندام می گویند

یک مرد خوش اندام

در یک مرد سینه باید فراخ ترین و عـریض ترین قسمت بدن باشـد و با شـیب ملایمــــی به
شکم که کاملا صاف و فرو رفته است ختم شود و حالت تسلط کامل بر شکم را حفظ کند.

دست وپاها باید ماهیچه ای باشد و حدود این ماهیچه ها کاملا مشخص باشـد شــانه ها
باید از قفسه سینه کاملا جدا باشد و حالت تمایل به سمت خارج را داشته باشـد.بـازوها
نباید چسبیده به قفسه سینه به نظر بیایند.گردی شانه ها باید جلب نظر کـند. در صـورت
فک تحتانی باید با زاویه مشخص به گردن ختم شود وایجاد غبغب نکند.

در محل اتصال بالا تنه به استخوان باسن باید حدود عضله مایل بزرگ شکم کاملا مشـخص
باشـد.حـدود ای ن عضـله را در افـرادی که هـمـیشه سـاکن و بـی حـرکـت انـد هـیـچ گاه
نمی توان مشاهده کرد. دو ناودان قدامی و خـلفـی کـه از جـناغ سیـنه تا نـاف شـکم و از
شانه ها تا حوالی کلیه ها کشیده اند،باید مشخص باشند و چربی حدود آنها را محو نکرده
. باشند

==============================================================

یک زن خوش اندام
زن به اصطلاح گرد تر و نرم تر از مرد است چربی زیر جلدی نزد زن به طور طبیعی ضخیم تر است
ماهیچه ها و استخوان ها دارای اندازه کوچکتری هستند.در زن صحبت از عضلات نیست بلکه
در واقع بافت همبند است که حدود عظلات را مشخص می کند.بدن زن دارای وزن کمتر و
شکنندگی بیشتر نسبت به مرد است.و به طور کلی اندام باریکتر است.ولی باسن و پهلو ها
دارای وسعت بیشتری هستند.دست ها و پاها ظریف تر ند و ماهیچه های آن بیرون زده نیستند
شانه هاظزیف تر به نظر می آیند.ولی برون زدگی استخوان شانه تیز تر است در مورد اندام
تحتانی حدود ماهیچه ها باید به طور تقریبی قابل ترسیم باشند.نرمه ساق مثل عده ای از
رقصندگان نباید چاق باشد،بلکه حجم آن باید متناسب و زیبا ترسیم شده باشد.
در حالت ایستاده دوران باید کاملا به هم بچسبند.(هیچ منظره ای ناموزون تر از این نیست که بین
دوران در آدم های لاغر در این حالنت ایجاد شود)همچنین نمای ظاهری آنها نباید مثل ناز بالش
پهن و حجیم باشد.چیزی که نزد سلولیت ها فراوان دیده می شود. زانو ها نیز باید در این حالت
یکدیگر را لمس کنند.
صورت باید به طور متناسب پر باشد.سینه ها باید به اندازه کافی حجیم و شکلی گرد و مطلوب
باشند،ولی نباید زیاد بزرگ باشند . حالت افتادگی روی شکم را پیدا نکنند.این موضوع در مورد
لمبرها هم صادق است.اندازه های ایده آلی که ما ترسیم کردیم نه تنها برای یک دختر جوان
است.بلکه متعلق به زن و حتی مادری است که دارای چندین بچه است
7روش برای زیبایی اندام به ورزش سنگین نپردازید، بلکه قدم به قدم پیش بروید. در نظر گرفتن اهداف کوچک، شما را به مقصد نهایی می رساند. برای اینکه اندامتان تغییر قابل ملاحظه ای پیدا کند، لازم نیست که حتماً به اندازه یک دونده ماراتن بدوید و یا از یک کوه بلند بالا بروید. در واقع توصیه می کنیم برای رسیدن به تناسب اندام هیچ گاه یک مرتبه به ورزش سنگین نپردازید، بلکه قدم به قدم پیش بروید. در نظر گرفتن اهداف کوچک، یک روش بسیار موثر برای سوزاندن چربی و داشتن عضلات خوش فرم و خوش تراش است. ما 7 هدف کوچک اما مفید و موثر را به شما توصیه می کنیم که با انجام آنها، شما می توانید اندامی زیبا و متناسب داشته باشید.

1- طناب زدن بدون وقفه به مدت 10 دقیقه

فواید: این حرکت که معمولاً در مدارس ابتدایی برای کودکان در نظر گرفته می شود، علاوه بر سوزاندن بیش از 100 کالری، باعث تناسب بازوها و پاهای شما می شود. در ضمن، طناب زدن، افزایش چالاکی، توازن و توان شما را هم به دنبال دارد. این حرکت را طبق برنامه زیر، سه بار در روز انجام دهید.
برنامه :
هفته اول: بدون طناب، 1 تا 2 دقیقه در جا بپرید. سپس طناب را بردارید و در هر بار چرخش طناب، یک جهش بر پای راست و یک جهش بر پای چپ انجام دهید. این نوع طناب زدن را یک دقیقه ادامه دهید. سپس طوری طناب بزنید که با هر چرخش طناب، بر روی یک پایتان بپرید و این حرکت را نیز 2 دقیقه انجام دهید.
هفته دوم تا چهارم: پرش های سریع (یک پرش در هر ثانیه) به مدت 5 تا 10 ثانیه را به برنامه قبلی تان اضافه کنید. 10 تا 20 ثانیه بین هر سری پرش استراحت کنید. برای شروع، 6 بار این حرکت را تکرار کنید و به تدریج تا 12 سری حرکت را افزایش دهید.
هفته پنجم تا هشتم: 3 تا 5 دقیقه بدون استراحت، طناب بزنید. به تدریج این میزان را در هر بار 30 تا 60 ثانیه اضافه کنید تا به مرز 10 دقیقه برسید.

2- حرکت شنای مردانه انجام دهید

فواید: علاوه بر دست ها، تمام بالاتنه تان را به کار می گیرد.
برنامه :
1- بر روی راه پله زانو بزنید، دست های خود را 2 یا 3 پله بالاتر از زانوهایتان بگذارید. سپس به آهستگی آرنج هایتان را تا کنید و قفسه سینه تان را پایین بیاورید تا به پله برسد. این حرکت شنا را 5 تا 10 بار و یک روز در میان انجام دهید تا به تدریج برایتان آسان شود.
2- در این مرحله، دیگر لازم نیست با کمک پله ها شنا بزنید! روی زمین مسطح زانو بزنید به طور که زانوهایتان کنار هم باشد، سپس دست هایتان را که به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز شده است، بر روی زمین قرار دهید. در همان حالی که زانوهایتان روی زمین تا شده اند، 5 تا 10 حرکت شنا را در یک روز در میان انجام دهید.
3- هنگامی که این حرکت نیز برایتان آسان شد، زانوهایتان را از زمین بردارید و پاهایتان را صاف کنید تا تنها تکیه گاهتان بر روی زمین، پنجه پاها و کف دستانتان باشد. به آهستگی بدنتان را به طرف زمین ببرید به طوری که آن خط مستقیمی که از پاشنه های پایتان تا سرتان ایجاد شده همچنان حفظ شود. به این می گویند یک شنای مردانه! آن قدر تمرین کنید تا بتوانید 10 حرکت شنای مردانه پشت سر هم انجام دهید. قبل از اینکه به این مرحله برسید، اگر خسته شدید، می توانید زانوهایتان را روی زمین بگذارید و حرکت را ادامه دهید.

3- پنج کیلومتر بدوید

فواید: حدود 350 کالری خواهید سوزاند (براساس سرعت 16 کیلومتر در ساعت) و پاهایتان را قوی و متناسب خواهید کرد.
برنامه :
وحشت نکنید. به پایان رساندن یک مسافت 5 کیلومتری، حتی برای دوندگان هم در ابتدا یک هدف بزرگ است اما طراحی برنامه، به گونه ای است که به تدریج پیشرفت می کنید تا زمانی که به آمادگی کامل برسید و بتوانید 5 کیلومتر را تمام کنید.
هفته اول: 5 دقیقه پیاده روی کنید و سپس 2 دقیقه بدوید. این روش را تکرار کنید تا مسافت 1/6 کیلومتر را طی کنید. این کار را 3 روز در هفته انجام دهید.
هفته دوم: 3 تا 4 دقیقه پیاده روی کنید و سپس 3 تا 4 دقیقه بدوید این روش را تکرار کنید. تا در مجموع مسافت 5/1 تا 3 کیلومتر را طی کرده باشید. این روش دویدن را نیز 3 بار در هفته انجام دهید.
هفته سوم: 1 دقیقه پیاده روی کنید و 5 دقیقه بدوید، این روش را نیز تا رسیدن به 3 کیلومتر تکرار کنید و باز هم 3 بار در هفته بدوید.
هفته چهارم: 3 تا 5 کیلومتر در یک روز و 3 روز در هفته بدوید.
هفته پنجم: مانند هفته چهارم 3 تا 5 کیلومتر در هر روز و 3 روز در هفته بدوید.
هفته ششم: اکنون می توانید هر روز 5 کیلومتر را به آسانی بدوید.

4- خود را از میله بارفیکس بالا بکشید

فواید: باعث تقویت بازوها، شانه ها و عضلات بالای پشتتان می شود.
برنامه :
بارفیکس از آن ورزش هایی است که به خاطر سختی اش، همه از آن فرار می کنند و معمولاً در امتحانات ورزش مدرسه و دانشگاه ها، پایین ترین نمرات را نصیب افراد می کند. اگر شما طبق برنامه عمل کنید، این حرکت برای شما خیلی آسان تر خواهد شد.
1- یک صندلی در زیر میله بارفیکس قرار دهید. روی صندلی بایستید و سپس میله بارفیکس را طوری بگیرید که دستانتان به اندازه عرض شانه هایتان باز و کف دستتان به طر مخالف صورتتان باشد. حالا خود را بالا بکشید تا چانه تان به بالای میله برسد و هم زمان با بالا کشیدن، نفس خود را بیرون بدهید. سپس با شروع تنفس بعدی به پایین بروید تا پایتان به صندلی برسد. 30 ثانیه تا 1 دقیقه استراحت کنید و مجدداً حرکت را تکرار کنید. برای شروع، 2 تا 3 بار انجام حرکت خوب است ولی به تدریج که قوی تر می شوید، بر تعداد حرکات اضافه کنید.
2- هنگامی که توانستید 5 بار پشت سر هم خود را با کمک صندلی از میله بارفیکس بالا بکشید (بارفیکس بزنید)، صندلی را از زیر پایتان بردارید و خودتان را کاملاً بالا بکشید.

5- یک حرکت تعادلی یوگا را یاد بگیرید

فواید: تنه تان را مستحکم می کند و انعطاف پذیری و قدرت بالاتنه تان را افزایش می دهد.
برنامه :
1- پاهایتان را به هم بچسبانید و بایستید، دست هایتان را به طرف سقف بالا بکشید. پاشنه هایتان را بلند کنید و بر روی پنجه پاهایتان بایستید، سپس به آهستگی زانو هایتان را تا کنید تا باسنتان به 3 سانتی متری پاشنه های پایتان برسد. در طی انجام این حرکت پشتتان باید کاملاً صاف باشد. اگر حفظ تعادل در این مرحله برایتان سخت است، یک لوله چوبی را زیر پایتان قرار دهید تا برایتان راحت شود.
2- سپس زانوهایتان را از هم باز کنید و کف دست هایتان را که به اندازه عرض شانه هایتان از هم باز است روی زمین و در 30 سانتی متری پاهایتان بگذارید. انگشت هایتان را از هم باز کنید به طوری که انگشت وسطی تان به طرف جلو باشد.
3- در این مرحله آرنج هایتان را تا کنید تا آرنج هایتان زیر زانوهایتان قرار بگیرد. نگاهتان را مستقیم به جلو حفظ کنید.
4- همان طور که انگشتان پایتان روی زمین است، تنه تان را به طرف جلو بکشید و سپس پاهایتان را در حالی که آرنج هایتان مختصری تا شده است و تمام وزنتان بر روی دست هایتان متمرکز شده، از زمین بلند کنید. قبل از انجام این کار، یک بالش یا تشک جلوی خود بگذارید تا در صورتی که به طرف جلو افتادید، آسیب نبینید. این حرکت را آن قدر تکرار کنید تا بتوانید 30 ثانیه در حال تعادل بر روی دستانتان بمانید.

6- یک روز تمام پیاده روی کنید

15 تا 25 کیلومتر
فواید: بیش از 1500 کالری خواهید سوزاند، پاها، دست ها و پشتتان تقویت می شود و بر چالاکی، توازن و سرعت شما افزوده خواهد شد.
برنامه :
1- مسافت: هر هفته 2 ساعت پیاده روی کنید (حدود 10 کیلومتر). در دفعات بعدی هر بار 20 تا 30 دقیقه به برنامه تان اضافه کنید تا به 4 ساعت برسد.
2- سطح شیب دار: در مسیرهای سربالایی پیاده روی کنید. یا اگر تریدمیل در دسترس دارید، شیب آن را به 5 تا7 درصد افزایش دهید و 5 دقیقه راه بروید، سپس در شیب 3 درصد 3 دقیقه راه بروید. این فواصل را 8 تا 10 بار در یک روز از هفته تکرار کنید.

7- سرعت دویدن خود را افزایش دهید

فواید: 1 کیلومتر دویدن سریع تر، می تواند میزان مصرف کالری را تا نزدیک به 30 درصد افزایش دهد.

برنامه 10 هفته ای :

1- هفته اول: با سرعت معمولی که برایتان راحت است. 3 روز در هفته بدوید و یا در فواصل آن پیاده روی کنید.
2- هفته دوم: فواصلی را که در زیر گفته می شود به برنامه معمول دویدنتان اضافه کنید: با دویدن معمولی به مسافت 1 کیلومتر شروع کنید، 1 کیلومتر بعدی را به این صورت بدوید؛ 30 ثانیه سریع و سپس یک دقیقه معولی بدوید. سپس با یک کیلومتر دویدن معمولی، خود را سرد کنید. این برنامه را یک روز در هفته انجام دهید و2 روز دیگر در هفته همان برنامه دویدن/پیاده روی هفته اول را انجام دهید.
3- هفته سوم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.
4- هفته چهارم: برای افزایش قدرت و استقامت پاهایتان از یک تپه یا مسیر سربالایی به طرف بالا بدوید. این تپه یا سربالایی باید طوری باشد که بالا دویدن از آن 45 تا 60 ثانیه برای شما طول بکشد (اگر تریدمیل داید، آن را بر روی شیب 3 تا 4 درصد تنظیم کنید.) روش انجام کار به این صورت است: برای گرم کردن خود، یک کیلومتر بر روی زمین صاف بدوید. سپس از مسیر شیب دار یا تپه بالا بدوید و بعد به تدریج سرعت خود را کم کنید، 2 دقیقه استراحت کنید و 2، 3 بار دیگر دویدن از سربالایی را تکرار کنید. خود را با دویدن آهسته تر روی زمین صاف، سرد کنید.
این تمرین را یک بار در هفته، علاوع بر برنامه دویدن/ پیاده روی در روزهای دیگر، انجام دهید.
5- هفته پنجم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.
6- هفته ششم: برنامه هفته دوم را تکرار کنید.
7- هفته هفتم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.
8- هفته هشتم: برنامه هفته چهارم را تکرار کنید.
9- هفته نهم: برنامه هفته اول را تکرار کنید.
10- هفته دهم: برنامه هفته دوم را تکرار کنید


نظرات() 
نوع مطلب : ورزش 
dagmargrzybowski.weebly.com
شنبه 14 مرداد 1396 04:04 ب.ظ
I loved as much as you will receive carried out
right here. The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get bought an nervousness
over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again as exactly the same nearly a lot often inside case you shield this
increase.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر